Aktywni na 100 lat

poznaj nasz zespół
Cześć!

Cześć! Jesteśmy ekipą, która chce zaprosić Cię do wspólnego działania w młodzieżowym wolontariacie PCK!

Poznaj nasz zespół:

Kamil Raczyński Lublin, Koordynator projektu

Jestem związany z Polskim Czerwonym Krzyżem od 2015 roku. Zajmuję się pracą młodzieżą, wolontariatem, współpracą ze szkołami, koordynowaniem działań Szkolnych Kół PCK i Grup Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK. Mam przyjemność koordynować projekt „Aktywni na 100 lat” w ramach którego animujemy pracę kilkuset wolontariuszy/ek w całym województwie lubelskim. Dodatkowo zajmuję się współpracą międzynarodową. W 2016 roku Skończyłem Polską Szkołę Międzynarodowego Prawa Humanitarnego. Jestem również instruktorem pierwszej pomocy PCK.

Najbardziej lubię pracę z ludźmi, nowe inicjatywy i nieszablonowe aktywności. Kilka lat temu przekroczyłem próg wieku, według którego można mnie było zaliczyć do “młodzieży”. Niemniej jednak, najlepiej dogaduję się właśnie z młodymi osobami. Młodzież mnie ciągle zaskakuje. W trakcie pisania tego tekstu dostaję wiadomości od wolontariuszy/ek z grupy SIM PCK na Messengerze, przesyłam im filmik z aplikacji TikTok i wysyłam koleżance zdjęcia do publikacji na Instagramie. Szczególnie teraz jesteśmy w stałym kontakcie online, zostań Społecznym Instruktorem/ką Młodzieżowym/ą w Lublinie, działaj z nami!

Iza Gawęcka – Lublin

Jestem absolwentką Kulturoznawstwa i od lat współpracuję z instytucjami kultury oraz organizacjami pozarządowymi w całej Polsce bo… lubię być ciągle w drodze. 8 lat temu stworzyłam projekt młodzieżowy “Okno na teatr” i do dziś realizuję go w moim rodzinnym Krasnymstawie. Zaczynając wolontariat w organizacjach społecznych nie sądziłam że dziś będzie to moja praca i główne zajęcie. Lubię korzystać z metod teatralnych, sama występuję tworząc spektakle teatru alternatywnego i pisząc scenariusze z młodzieżą. Obecnie kończę także Szkołę Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP bo lubię prowadzić warsztaty, dzielić się wiedzą. Najbardziej jednak motywuje mnie zmienianie świata i sprawianie, że jest trochę lepszy. Lubię fajną, otwartą atmosferę w grupie więc śmiało, dołącz do nas, zadbamy o nią razem!

Agnieszka Leśniak – Kraśnik

Pracuję w Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej “Okno na świat-nowe otwarcie”. Jestem zawsze dyspozycyjna, punktualna, otwarta na wszelkie nowości. Cechuje mnie wrażliwość emocjonalna, zdolność uczuciowego utożsamiania się z ludźmi pokrzywdzonymi przez los. Potrafię wczuwać się w ich przeżycia i problemy. Chętnie im pomagam. Inspirują mnie do działania koncepcje innych, co w rezultacie prowadzi do tworzenia oryginalnych i ciekawych rozwiązań.

Lubię pracować z dziećmi i młodzieżą. Jest to moja pasja, którą dzięki pracy w Polskim Czerwonym Krzyżu mogę realizować i doskonalić. Jestem konsekwentna w swoim działaniu i uparcie dążę do założonego celu. Zapraszam Cię do Grupy SIM w Kraśniku, jesteśmy zawsze dobrze zorganizowani!

Klaudia Szopa – Zamość

Od kilku lat mijam się z wykształceniem. Z niezmiennym zachwytem i zaskoczeniem odkrywam zachwycającą mnogość możliwości, jakie w ofercie ma życie. Po nauczaniu angielskiego postanowiłam poświęcić się zabawie. Animator, wodzirej, konferansjer – to obecnie moja wiodąca ścieżka zawodowa. Scena daje mi głęboki oddech. Szczęśliwym trafem jestem obecnie przy PCK i cieszę się z rozwoju, jaki daje praca z młodzieżą. Jestem typem Ani z Zielonego Wzgórza – z wszystkim pięć minut za późno, z głową wciąż w świecie ideałów. Wierzę, że można więcej, niż nam się wydaje i że trzeba mniej, niż myślimy. W ostatnim czasie odkryłam na nowo i przekonałam się do koloru czerwonego, również daj się przekonać do Red Cross!

Klaudia Skiba – Biłgoraj

Nazywam się Klaudia Skiba. Uzyskane wykształcenie i zdobyte doświadczenie zawodowe utwierdziły mnie w przekonaniu, że praca dla ludzi sprawia mi wiele radości. Działając z młodzieżą, nauczyłam się otwartości na drugiego człowieka i zwykłej ludzkiej empatii. W wolnych chwilach, w radościach i smutkach uciekam do fotografii. Jeśli marzysz o dołączeniu do zaangażowanej ekipy, zapraszam do nas!

Marta Zorska-Swatowska – Lubartów

Z wykształcenia etnolog, z zawodu bizneswoman, z zamiłowania animatorka kultury. Pracuję z młodzieżą w PCK, ponieważ uważam, że to niezwykłe towarzyszyć ludziom w tym, jak się zmieniają i dążą ku własnej indywidualności. Lubię zwierzęta i dobrą literaturę. Nie lubię truskawek, serio. Ale jeśli Ty lubisz to dołączę je do listy zakupów na nasze cotygodniowe spotkanie, przyjdziesz?

Joanna Kornicka – Hrubieszów

wieloletnia nauczycielka i wychowawca Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie, działaczka społeczna. Lubię pracę z ludźmi i otaczam się nimi w życiu codziennym. Jestem wyrozumiała, życzliwa i skora do poświęceń. Zawsze znajdę czas dla innych. Jestem aktywistką, człowiekiem o wielu talentach. Uwielbiam czytać książki. Teraz jednak chciałabym przeczytać Twoje zgłoszenie do projektu Aktywni na 100 lat, czekam na Ciebie!

Iwona Szwaj – Włodawa

Pracuję z dziećmi i młodzieżą już prawie 30 lat w: szkołach podstawowych, liceach ogólnokształcących i Młodzieżowym Domu Kultury we Włodawie. Jestem nauczycielką muzyki, szczególnie interesuje się emisją głosu.

Dobrze się czuję organizując pracę w grupie, tworząc atmosferę rodziny,  gdzie nawiązane więzi często trwają długo po ukończeniu szkoły. Najbardziej lubię organizację dużych, masowych akcji artystycznych i zachęcanie do pracy na rzecz innych, również łącząc pokolenia. PCK we Włodawie działa prężnie, dołącz do naszego wolontariatu!

Ewa Gawęcka – Chełm

Niezależna przedsiębiorczyni w branży „beauty”. Moją pasją jest praca z ludźmi i kosmetykami. Swoje pasje realizuje jako Menadżer i szkoleniowiec w firmie kosmetycznej, nauczyciel zawodu w Studium Kosmetycznym i członkini zespołu Polskiego Czerwonego Krzyża w projekcie Aktywni na 100 lat. Czas wolny dzielę pomiędzy książki, filmy, wycieczki i spacery. Mam psa, kota i mnóstwo pomysłów na nowe akcje. Pomożesz mi w ich organizacji?

Elżbieta Matyjanka – Tomaszów Lubelski

O sobie powiem krótko, jestem zawsze gotowa pomagać. Mamy w Tomaszowie świetną ekipę wolontariuszy, zostań jednym z nas!

Justyna Klimowicz – Dęblin

Kocham podróżować. Lubię zwiedzać różne, ciekawe miejsca, kolekcjonować pamiątki. W wolnych chwilach czytam książki, najczęściej powieści kryminalne. Uwielbiam też gotować szczególnie z moją rodziną. A moją największą pasją jest praca z młodymi ludźmi dlatego jestem nauczycielem, wychowawcą i animatorem, podczas której mogę pomagać i wyznaczać drogi na przyszłość.

Szukamy współpracowników w Radzyniu Podlaskim, Łukowie, Opolu Lubelskim. Jeśli jesteś zainteresowany/ a pracą z nami, napisz do nas na: lublin.aktywni100@pck.pl

Aby zgłosić się jako uczestnik/czka do projektu zapoznaj się z informacjami na stronie:

www.pck.lublin.pl/zostan-wolontariuszem