Szanowni Państwo,

Miło jest nam Państwa poinformować, że z dniem 1 stycznia 2022 r. Lubelski oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża przy ul. Puchacza 6, rozpoczął realizację programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej:

                „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami – edycja 2022” (1styczeń – 31 grudzień 2022r.)

Głównym założeniem programu jest wsparcie osób niepełnosprawnych w czynnościach życia codziennego oraz ułatwienie im korzystania z  wszelkiego rodzaju świadczeń – przy pomocy asystenta, co w perspektywie da im możliwość bardziej aktywnego i samodzielnego funkcjonowania w środowisku.

W ramach programu zapewniamy:

ASYSTENTA, którego usługi świadczone będą (przy założeniu dostępności) 7 dni w tyg. 24 godz. na dobę, w dniach i  godzinach zależnych od potrzeb oraz uzgodnionych z osobą niepełnosprawną;

  • Zwrot kosztów zakupu biletów komunikacją publiczną/prywatną/własnym środkiem transportu dla asystenta oraz koszty biletów na wydarzenia kulturalno – rozrywkowe; wynikających z realizacji takich usług jak: wyjście powrót lub dojazd w wybrane przez uczestnika miejsca, załatwianie spraw urzędowych, korzystanie z dóbr kultury (np. muzeum, teatr, kino, galerie sztuki, wystawy), zaprowadzanie lub przyprowadzanie dzieci z placówki oświatowej;
  • Ubezpieczenie OC i NNW dla asystenta;
  • Środki ochrony osobistej dla asystenta (fartuchy, rękawiczki);

Szczegółowe informacje o projekcie wraz z zakresem czynności wykonywanych w ramach świadczonej asystencji osobistej możecie Państwo uzyskać odwiedzając nas osobiście lub dzwoniąc pod nr tel. 81 532 08 27 wewn. 17.

Serdecznie zapraszamy do aplikowania.

Iwona Harasim 

Referent ds. projektów unijnych 

Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża,

ul. Puchacza 6, 

20-323 Lublin

Tel. 81 532 08 27 wewn. 17