Opis stanowiska:

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za pracę przy projekcie dotyczącym wsparcia finansowego uchodźców z Ukrainy w Lublinie na podstawie wykorzystania kart pre-paid.

Zakres obowiązków:
– Ścisła współpraca z Niemieckim Czerwonym Krzyżem, który jest odpowiedzialny za koordynację procesu wsparcia finansowego uchodźców w Lublinie,
– Rozliczenia księgowe w walutach EUR, PLN, UAH. Nadzór nad prawidłowym przeprowadzeniem transakcji,
– Analiza raportów finansowych, w tym kwalifikowalność wydatków i zgodność z umowami,
– Opracowanie dokumentacji finansowo – księgowej,
– Praca w systemie księgowym Funds Pro,
– Przygotowanie autoryzacji płatności,
– Współpraca z delegatem ds. finansowych Niemieckiego Czerwonego Krzyża,
– Monitorowanie wydatków i salda,
– Księgowanie wydatków i wpływów,
– Nadzór nad sprawnym obiegiem dokumentów,
– Udział w przygotowywaniu sprawozdań finansowych,
– Archiwizowanie dokumentów zgodnie z wymaganiami,
– Współpraca z innymi członkami zespołu operacyjnego oraz zespołu finansowego.

Wymagania:
– Wykształcenie wyższe. Preferowane kierunki: Księgowość / Finanse / Biznes / Administracja
i/lub
doświadczenie zawodowe w finansach – administracji (min. 3 lata),
– Znajomość zasad budżetowania, nadzoru nad budżetem, zasad rachunkowości i praktycznego stosowania systemów finansowych, doświadczenie w pracy w obszarze finansów i administracji,
– Dobra znajomość systemu prawa podatkowego,
– Umiejętność korzystania z systemów księgowych,
– Dobra znajomość programu Microsoft Excel,
– Umiejętność pracy w zespole,
– Umiejętność pracy pod presją czasu,
– Umiejętność myślenia analitycznego,
– Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
– Mile widziana znajomość języka ukraińskiego,
– Wola i chęć pracy zgodnie z zasadami Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

Oferujemy:

– Umowę o pracę w pełnym wymiarze na okres 6 miesięcy, z możliwością przedłużenia,
– Ciekawą, pełną wyzwań pracę w dużej organizacji, będącej częścią międzynarodowego ruchu,
– Praca w biurze w Lublinie,
– Możliwość wpływu na rozwój działań Polskiego Czerwonego Krzyża oraz udzielania długofalowej pomocy uchodźcom z Ukrainy w Polsce.

Kontakt:

CV oraz list motywacyjny prosimy przesyłać na adres ewelina.bury@pck.pl do dnia 24.04.2022. W temacie wiadomości prosimy wskazać nazwę stanowiska. Jednocześnie informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami/tkami.