Zbiórka na rzecz migrantów/ek na granicy polsko-białoruskiej

Sytuacja na granicy polsko – białoruskiej jest określana jako kryzys humanitarny. Do strefy przygranicznej trafiają osoby potrzebujące natychmiastowej pomocy, często w stanie skrajnego wychłodzenia i wygłodzenia. W związku z powyższym rozpoczynamy zbiórkę najpilniej potrzebnych środków.

Co zbieramy?

✔ciepłą odzież w dobrym stanie

✔ubrania dziecięce

✔buty

✔koce, śpiwory

✔środki czystości

✔kosmetyki

✔karimaty

Gdzie?

➡️Biuro PCK przy ul. Puchacza 6 w Lublinie

➡️Biuro PCK przy ul. Bursaki 17 w Lublinie

Dary można również dostarczyć do oddziałów rejonowych PCK w miastach powiatowych (Biłgoraj, Chełm, Hrubieszów, Kraśnik, Lubartów, Łuków, Opole Lubelskie, Puławy, Radzyń Podlaski Tomaszów Lubelski, Włodawa, Zamość) oraz delegatur LOO PCK (Krasnystaw, Biała Podlaska). Lista oddziałów rejonowych z adresami dostępna jest tutaj: https://pck.lublin.pl/oddzialy/#toggle-id-1

Akcja trwa w godzinach pracy biur PCK – 8.oo – 16.oo. W Lublinie po godzinach pracy biura dary można wrzucić do przygotowanego kontenera. Kontener jest wystawiony przy bramie wjazdowej na ul. Bursaki 17.

„Niezależnie od okoliczności, jesteśmy w obowiązku nieść pomoc osobom jej potrzebującym. W wyniku trwającego kryzysu umarło już 5 osób. Chcemy zrobić wszystko aby uniknąć tego typu sytuacji w przyszłości.” – mówi Maciej Budka Dyrektor Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK

Zbiórka potrwa do 15.10.2021

Zebrane środki będą na bieżąco segregowane i dystrybuowane do organizacji zajmujących się pomocą migrantom/tko na granicy polsko – białoruskiej oraz do ośrodków dla cudzoziemców. Dary będą także dystrybuowane przez pracowników PCK oraz oddziały rejonowe PCK w miejscowościach przy granicy z Białorusią (Radzyń Podlaski, Włodawa, Biała Podlaska). Dołożymy wszelkich starań aby pomoc trafiła bezpośrednio do osób jej potrzebujących.

Informacje o zbiórce i o tym, co jest najpilniej potrzebne zamieszczamy na bieżąco na naszym profilu: www.facebook.pl/PCKLublin.

Załączniki